Fraction, pravim imenom Eric Raynaud, francuski je skladatelj i digitalni dizajner. Trenutno živi i radi u Parizu, a svoj rad temelji na interakciji zvuka i vizualnih medija. Njegove prve glazbene radove objavljio je njemački izdavač Shitkatapult, a zatim se pridružio prestižnoj pariškoj izdavačkoj kući INFINE 2008. godine.
Nakon prvog izdanja za InFiné, Raynaud se odmaknuo od tradicionalnih glazbenih područja i usredotočio na digitalne umjetnosti, radeći na kompleksnim scenografijama i hibridnim napisima koji kombiniraju vizualne, zvučne i fizičke medije. Godine 2013. razvio je DROMOS za festival Mutek u Kanadi. Riječ je o dojmljivoj izvedbi koja je ostavila veliki trag u blogosferi, a rad je uključen i u video snimku koju je kuća Apple objavila u povodu 30. obljetnice.
Otad je radio na spajanju trodimenzionalnoga zvuka sa suvremenom umjetnošću i arhitekturom, uključujući vlastita propitivanja o temama koje spajaju znanost i suvremenu sociologiju. Eksperimenti koji proučavaju prostorne, fizičke i emocionalne karakteristike zvuka u središtu su njegovog netipičnog rada.
Francuski institut nagradio ga je 2014. godine za rad u području digitalne umjetnosti. Vodio je višemjesečno istraživanje pri Društvu za umjetnost i tehnologiju u Montréalu na temu zvukovnog uranjanja i interakcija u području novih medija. Taj ga je rad doveo do osmišljanja novog djela pod naslovom Entropia, s kojim je gostovao diljem svijeta, a o njemu su pisali mediji kao što su: Creators Projects, DesignBoom, XLR8 i brojni drugi.
Prije dvije godine bio je prvi rezidencijalni umjetnik koji je pozvan raditi u 4D Spatial Sound Institute u Budimpešti, gdje je stvoren jedinstven zvučni sistem koji omogućuje novi pristup netipičnom djelu Iannisa Xenakisa: Persepolis. Godine 2017. nominiran je za nagradu SHAPE.
Vector Field je vizualna izvedba u kojoj umjetnik Fraction istražuje manipulaciju minimalnog i jednostavnoga vektorskog strujanja u realnome vremenu. Iskrivljuje ga i mijenja putem zvuka, kao svojevrsna oda umijeću transformacije. Prema mišljenju brojnih znanstvenika današnjice, vrijeme je ljudska percepcija izmijene prijelaznoga stanja. Ne postoji “prije” i neće postojati “poslije”. Nema prošlosti. Nema budućnosti.
Temeljeći rad na tom principu, u projetuVector Fieldumjetnik prikazuje trodimenzionalnu homofonu strukturu, namjerno koristeći reference na znanost topologije i zajedničko predstavljanje zvučnih valova u zapadnjačkoj kulturi kao estetski okvir za računalno generiran vertikalni protok koji utjelovljuje neuhvatljiv krajolik, kao da kontinuum nestaje iz njegove unutarnje percepcije. Izvedba se oslanja na živu transformaciju vizualnoga putem zvuka, stvarajući trodimenzionalne neočekivane oblike koji se u realnom vremenu istražuje zahvaljujući virtualnoj kameri.
Izvedba je nastala kao radikalno putovanje koje se obraća iskustvu u sinestetičkoj apstrakciji.